Únor 2012

3. kapitola - Chci důvod

26. února 2012 v 21:10 | Niké |  Osudu neutečeš
Nová kapitola je tady. Je taková o ničem, krátká a nezáživná. Dokonce jsem nemohla přijít ani na pořádný název kapitoly. Slibuju, že příště to už trošku rozjedu a snad i prodloužím. Ale tento týden bylo moc učení a do toho všeho jsem začala dělat autoškolu. Měla jsem jízdy tři dny po sobě a jsem z toho trochu vystresovaná. Tudíž myšlenka na nějaké psaní nehrozila. Ale teď budu mít týdenní pauzu jak od jízd, tak od učení, tak snad budu psát. Za chyby se omlouvám, já a češtin si občas moc nerozumíme.


Nikdo se to už nedozví

19. února 2012 v 23:15 | Niké |  Jednorázovky
První jednorázovka, která zároveň poslouží jako článek k tématu týdne. Vždycky jsem si myslela, že psaní jednorázovek je složité a těžké, dnes jsem se přesvědčila, že jsem se mýlila. No aspoň z části. Nevěřila jsem vlastním očím, co se mi během dvou hodin vynořilo na papíře. No spíš obrazovce. Ten příběh se odvíjel sám. Já jen psala a hleděla. Snad to je aspoň trochu smysluplné. Byl to pokud o neco psychologického? Sama nevím tak to berte trochu s rezervou. Komentáře k povídce mě jistě potěší.

Byl pátek večer a ulice osvětlovaly pouze pouliční lampy, které svítily naoranžovělým světlem. Ulice byly skoro prázdné, jen málo lidí v takovém nečase vycházelo ven. Byli doma, kde u teplého čaje sledovali televizní pořady, četli knihy nebo se jinak bavili. Ty co omrzelo teplo domova, byli v barech a restauracích po celém městě. Jen ona stála na vyprázdněné ulici. Přes hlavu přetáhlou kapuci z které ji trčelo jen pár pramínků černých vlasů. Tmavýma očima sledovala malou skupinku lidí, co právě vcházela do baru na protější straně ulice. Byl to jeden z těch barů co ve všední dny zel prázdnotou a o víkendech se proměňoval v hlučné místo plné, mladých vlnících se těl. Počkala, než se za skupinkou zavřely dveře a pak se k baru vydala taky.

2. kapitola - Strážkyně

19. února 2012 v 18:15 | Niké |  Osudu neutečeš
Druhá kapitola povídky Osudu neutečeš. První dvě kapitoly se mi válely v počítači už nějakou tu dobu, takže je zveřejňuju najednou. Třetí kapitolu už mám taky zčásti napsanou. Kdy, ji ale zveřejním to nevím, ještě totiž opravdu není dopsaná. Snad to zatím dává aspoň trochu smysl:)


1. kapitola – Podivné setkání

19. února 2012 v 17:45 | Niké |  Osudu neutečeš
První kapitola povídky osudu neutečeš. Omlouvám se za případné chyby, snažila jsem se aby jich tam moc nebylo. Budu ráda za každý komentář kritický i kladný. Snad se Vám to bude aspoň trochu líbit.


Osudu neutečeš - úvod

19. února 2012 v 17:39 | Niké |  Osudu neutečeš

A je to tady, zveřejňuju svoji historicky první povídku, která nese název Osudu neutečeš. Plánuju něco kolem 20ti kapitol. Možná míň, možná víc, to je zatím ve hvězdách.

Povídka vypráví o dívce jménem Aireen Brownová, která žije se svým otcem. Její matka zemřela, když jí bylo sedm a otec se už nikdy neoženil, takže ji vychovával sám. Zdá se to jako vcelku normální scénář rodiny, kterou potkalo neštěstí. Jenže Brownovi nejsou tak úplně normální rodina. Jsou to totiž lovci. Lidé, kteří loví a zabíjejí upíry, vlkodlaky a další příšery, které běhají po tomto světě. A i Aireen patří mezi lovce. Jenže na jednom lovu se stane něco, s čím nepočítala, něco co změní její život od základů. Jak se dokáže poprat se zkouškou jakou jí život přichystal?

Layouts 01

19. února 2012 v 13:30 Layouts
První obleček tohoto blogu. Je mé vlastní výroby a přiznávám se, že to není zrovna jeden z mých nejlepších výtvorů. Růžovou barvu nemám příliš v lásce, a proto mám v plánu ho brzo změnit. Zatím, ale poslouží svému účelu.
A moje spokojenost? Tak 50%, vážně se mi moc nelíbí.


Začínám

16. února 2012 v 19:20 | Niké |  Novinky
Ahoj, jsem Niké. Tento blog jsem založila hlavně proto, abych na něm zveřejňovala mé povídky. Jak je napsáno v záhlaví, spíš chabé pokusy o ně. Teprve psát začínám. Mám hodně nápadů, realizace je však poněkud horší. Psaní povídek je běh na dlouhou trať a na to já moc nejsem. Budu se však snažit mé projekty dotáhnou dokonce a nezklamat tak mé budoucí čtenáře (pokud nějaké mít budu) a hlavně samu sebe. Neboť napsání a hlavně dokončení povídky je můj sen.
Hrozně ráda povídku čtu, tak snad mě bude bavit i jejich psaní. Nejraději mám povídky na téma Harry Potter. Jak z doby HP tak pobertů. Ovšem k zahození nejsou ani povídky o Eragonovi, jen musí být dokončené.
Možná se tu někdy vyskytne i nějaké to video s písničkou či jiný článek o něčem co mne zaujalo. Není to můj první blog, ale je první, který je zaměřen pouze na jednu věc. Tak snad se Vám tu bude líbit.

Vaše Niké

BLOG

16. února 2012 v 18:55

NOVINKY

→ aneb ode mě pro Vás. Rubrika se články o tom co dělo, dějě a bude dít s tímto blogem. ←

NÁVŠTĚVNOST

→ statistika o tom kolik lidí navštívilo tento blog ←

LAYOUTS

→ předchozí převleky blogu ←